К основному контенту

Виступ


Орлов В.І., викладач  ДНЗ «Лісоводський ПАЛ»

Дидактичне забезпечення навчального процесу відповідно до стандартів професії «Тракторист-машиніст                                                                                       сільськогосподарського  виробництва»; «Водій автотранспортних засобів»

Автотракторний парк в нашій країні за останні два десятиріччя значно зріс, і сьогодні він нараховує більше 50 млн. одиниць транспортних засобів.  Одна із особливостей роботи цих транспортних засобів заключається в тому, що роботу кожного  не можна ізолювати на дорозі від інших учасників дорожнього руху.
З одночасним ростом автомобільного і тракторного парку виникають складні завдання по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Щоб забезпечити безпечний рух кожного учасника дорожнього руху в силу організації дорожнього руху вступають правила дорожнього руху, які  визначають вимоги до всіх учасників.
Проте аварійність на дорогах з кожним роком зростає. До 50 тис. дорожньо-транспортних аварій скоюється кожного року, в яких гине 3 тис. людей.
Однією з головних причин дорожньо-транспортних пригод є не достатня якість підготовки водіїв автотракторних транспортних засобів, їх знань з основ безпеки дорожнього руху, низькі практичні навики керування транспортним засобом.
Щоб здійснити належну підготовку водіїв автотракторних транспортних засобів, потрібна насамперед сучасна матеріально-технічна та навчально-методична база, дидактичне забезпечення предмету правил дорожнього руху.
У ДНЗ «Лісоводський ПАЛ» здійснюється підготовка водіїв автотранспортних засобів С,С1, В та трактористів всіх категорій. Для цього створено два суміжних кабінети: кабінет з ПДР, кабінет основ безпеки дорожнього руху, лабораторія автомобілів і лабораторія автомобільних двигунів, маневровий майданчик для здійснення початкових навиків керування автотранспортними засобами. Всі навчальні приміщення оснащені та оформлені згідно Стандартів.
Основним кабінетом для підготовки водіїв автотранспортних засобів є кабінет з ПДР, який комп’ютеризований, що дає можливість учням додатково поглиблено вивчити предмет правил дорожнього руху. Комп’ютери оснащені необхідним методичним забезпеченням: це ігри  з правил дорожнього руху, з проведення занять з удосконаленим та поглибленим вивченням правил дорожнього руху і безпеки, а також використовується інтернет ресурсу для підготовки та здачі екзаменів в центрі з надання послуг населенню. Більшість уроків проводяться з активним використанням мультимедіа та відео-теле апаратури, де окремі теми подаються з більш поглибленим вивченням правил дорожнього руху.
В кабінеті ефективно використовуються 3 магнітні вертикальні дошки і 4 горизонтальні стенди з рухомими міні-автомобілями, світлофорами і регулювальниками, за допомогою яких учні разом з викладачем моделюють і створюють небезпечні дорожні ситуації в різних дорожніх умовах.
Під час вивчення теми «Проїзд регульованих і нерегульованих перехресть» використовуються 8 стендів, де також рухомими міні автомобілями створюються різні ситуації при проїзді перехресть. Також використовується стенд при проїзді перехресть в різних рівнях з діючими світлофорами і регулювальниками. Ефективно використовується діючий макет, де учні наглядно можуть побачити патрульну машину з проблисковим маячком і спеціальним сигналом.
В процесі закріплення знань учнів з нової теми я з учнями проглядаємо дорожньо-транспортні аварії, які скоїлися в країні за останні 2-3 дні, аналізуємо причини та обставини, що спричинили дане ДТП. До даного виду роботи учні проявляють великий інтерес і детально обговорюють, вивчають і аналізують дане ДТП.
В учнів мотивую інтерес по можливості самим проглядати по телебаченню програми  «Надзвичайні новини», або « ЛЖЕ – ДАІ».
Хочу сказати, що великий ефект у виховання учнів як грамотних і відповідальних водіїв відіграють зустрічі з працівниками дорожньо-патрульних служб. У нашому ліцеї ця традиція. Під час таких зустрічей учні знайомляться із фактами дорожньо-транспортних пригод, які склалися на дорогах нашого району, на дорогах області.  Аналізують їх та розповідають про наслідки скоєних порушень.
Автотракторний транспортний засіб на сьогоднішній день – це вже не розкіш, а необхідність. Їх кількість в нашій країні збільшується з кожним днем, і дуже важливо щоб ними керували культурні, дисципліновані і грамотні водії.


Комментарии